۱۳۹۴ آبان ۶, چهارشنبه

ایران - شرکت مریم رجوی در مجلس سنای فرانسه

مریم رجوی در مجلس سنای فرانسه 
روز سه شنبه 5آبان مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران در کنفرانسی که بدعوت کمیته پارلمانی برای ایران دموکراتیک و به ریاست دومینیک لوفورعضو مجلس ملی تشکیل شد شرکت کرد و در این کنفرانس درباره نقض حقوق بشر سخنرانی کرد و گفت :نقض سیستماتیک حقوق بشر در ایران آن روی سکه صدور تروریسم و بینادگرایی توسط این رژیم است که خاور میانه را به پرتگاه جنگ کشانده است .توجه شما را به اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران در این رابطه جلب میکنم:

در این کنفرانس که به‌دعوت کمیته پارلمانی برای ایران دموکراتیک و به‌ریاست دومینیک لوفور عضو مجلس ملی تشکیل شد شماری از نمایندگان هم‌چون برونو لوقو رئیس گروه سوسیالیست، میشل ترو، استفانه سنت آندره، مارتین کاریون کوورور، پیر آیلاگاس، ژان پاتریک ژیل، ژان لاسال، کاترین کره و همچنین سناتور ژان پیر میشل شرکت و تعدادی از آنها سخنرانی کردند. نذیر حکیم، دبیر هیأت سیاسی ائتلاف انقلاب سوریه، دکتر آلخو ویدال کوادراس، نایب‌رئیس سابق پارلمان اروپا و پرزیدنت کمیته در جستجوی عدالت طاهر بومدرا، رئیس سابق حقوق‌بشر ملل‌متحد در عراق و مسئول پرونده کمپ اشرف در ملل‌متحد از دیگر سخنرانان این کنفرانس بودند.
کمیته پارلمانی برای ایران دموکراتیک در کنفرانس اعلام کرد 70 نماینده مجلس ملی از احزاب مختلف در بیانیه‌یی از دولت فرانسه خواستند که روابط دیپلوماتیک خود را با ایران به بهبود وضعیت حقوق‌بشر و توقف اعدام و آزادی زندانیان سیاسی و احترام به آزادیهای دموکراتیک مشروط کنند. آنها معتقدند ایران دموکراتیک یک شرط اساسی برای ثبات منطقه است و برای این منظور باید از مقاومت ایران و برنامه 10 ماده‌یی خانم مریم رجوی برای یک ایران دموکراتیک، غیرهسته‌یی و مبتنی بر جدایی دین از دولت و برابری زن و مرد حمایت نمود.
خانم رجوی با اشاره به اعتراف اخیر رفسنجانی که رژیم آخوندی پروژه اتمی را با هدف بمب‌سازی راه‌اندازی کرده و خودش و خامنه‌ای شخصاً آن را دنبال می‌کرده‌اند، گفت: این رژیم به ناگزیر به توافق اتمی تن داده و برای جبران این عقب نشینی، سیاست ستیزه‌جویی بیشتر در پیش گرفته است. افزایش سرسام‌آور اعدامها، تشدید جنگ‌افروزی در سوریه و ادامه محاصره و سرکوب پناهندگان ایرانی در کمپ لیبرتی نمونه‌هایی از این سیاست است.
ادامه ...

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر