۱۳۹۴ مهر ۱۷, جمعه

ایران - اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران درباره تجمع اعتراضی معلمان کشورمان درروز جهانی معلم


در اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران به مناسبت تجمع معلمان آزاده در شهرهای مختلف میهنمان آمده است که بدنبال فراخوان تشکلهای صنفی معلمان برای برگزاری تجمعهای سراسری در روز جهانی معلم معلمان و فرهنگیان شریف در تهران و دیگر شهرهای کشور دست به تجمع زدند.
این تجمها در اعتراض به ادامه و تشدید روند احضار و تهدید و دستگیری معلمان و هم چنین دراعتراض به پایمال شدن ابتدایی ترین حقوق آنها از سوی فاشیسم دینی حاکم و ناکار آمدی آموزش و پرورش درانجام رسالت آموزشی و تربیتی برگزار شد.
این حرکت اعتراضی علاوه بر تهران، در شهرهای سنندج، مریوان، سقز، سردشت، کرمانشاه، اصفهان، شیراز، همدان، مشهد، تربت حیدریه، رشت، ساری، اهواز، خرمشهر، تبریز، جیرفت، قم، کرج، قیر و کارزین، بندرگز، بندرترکمن، آق قلا و علی آباد در مقابل ادارات آموزش و پرورش، یا در مقابل ساختمان استانداری از جمله دراستانهای گلستان، مازندران و خوزستان برگزار شده است.
آزادی معلمان زندانی از جمله علی‌اکبر باغانی، محمود بهشتی لنگرودی، علی‌رضا هاشمی، اسماعیل عبدی، رسول بداقی، و منصورموسوی و عبدالرضا قنبری که در زندانهای اوین در تهران و گوهردشت (رجایی‌شهر در کرج) زندانی هستند، از خواستهای این تجمع سراسری بود.
شرکت کنندگان در این تجمعها پلاکاردهایی در دست داشتند که برروی آنها نوشته شده بود: «سکوت تا کی، معلم به‌پاخیز برای رفع تبعیض»، «معلم بیداراست از تبعیض بیزاراست». «خط فقر سه میلیون، حقوق ما یک میلیون»، «حذف فضای امنیتی از آموزش و پرورش»، «فشار بر تشکلهای صنفی را متوقف کنید»، «وای بر جامعه‌یی که معماران فرهنگش در زندان باشند»، «تحصیل رایگان حق مسلم کودکان است»، «دانش آموزم، گرسنه‌ام، چکنم؟.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر